24 Ağustos 2012 Cuma

Güzel Sözler ve Güzel Şarkılar

Evet sevgili güzel söz tutkunları bildiğimiz gibi güzel söz söylemenin ustası sevgili üstadımız Mevlana Celaleddin Rumi hayatını kaybetti. Hepimiz derin üzüntü içerisindeyiz. Aslında yapmamız gereken şey metanetli davranıp üzülmemek ama elden ne gelir. Ölümlü dünya. Şimdi sizlere birkaç alıntı yapacağız ama sizlerin yanlış anlamasından korkuyoruz. Müzikli dünyada dinlemek için yaptığımız ve yapacağımız senkron hataları yüzünden şimdiden sizlerden özür diliyoruz. Müzik dinlemek bir zevktir.

Hugo Çavez: Müzik, insanın ruhunu dalgalandıran, okşayan ve ona ince zevkler tattıran, üstün bir sanattır.
Ajda Pekkan: Eğlen güzelim gününü gün et, ben vazgeçmişken eğlen. Yaraları ben bağlarım sende vakit çok erken.
Aguste Conte: Müzik, İnsana Bir Bayram Gününün Ruh Halini Yaşatır.
Platon: Müziği Gençliğinde Öğrenen Filozofiyi Daha İyi Anlar.
Duman: Kimseyi görmedim ben senden daha güzel. Kimseyi tanımadım ben senden daha özel.
Rubinstein: Müzik dilinin öğrenilmesi diğer dillerin öğrenilmesine benzer. Bu dili çocukluklarından başlayarak öğrenenler ona tüm yaşamları boyunca sahip olabilirler. Fakat yaşı ilerlemiş olanlar için onu öğrenmeyi başarmak hemen hemen imkansızdır.
Kendisinde müzik yeteneği olmayan, seslerin tatlı uyumundan heyecan duymayan bir insan, hainlik ve hırsızlık için yaratılmıştır. Onun ruhu geceden daha karanlık, ihtirasları cehennem gibi karadır.
Orgeneral Ergun Saygun: Sözcüklerle anlatılması olanaksız duygu ve coşkuları; sezdirecek, duyurulacak biçimde düzenlenmiş sesler aracılığıyla başka gruplara yansıtma sanatıdır.
Murat Yılmazyıldırım: Mahzun yüzlü güzele dedim ki Mahzun kırmızıgüle çok benziyorsun yha ayh.